Elektryczne szczoteczki do zębów dla dzieci posiadają wiele zalet. Dzięki jasnej konstrukcji i łatwości obsługi dziecko przyzwyczaja się do regularnego mycia zębów, a cały proces staje się ciekawym i ekscytującym momentem.

Higiena jamy ustnej jest ważna w każdym wieku, dlatego wybór odpowiedniej szczoteczki do zębów jest inwestycją w piękny i zdrowy uśmiech dziecka. Dowiedzmy się zatem, jakie szczoteczki figurują w rankingu obecnie topowych urządzeń.

Według konsumentów obecnie najlepszą szczoteczką do mycia zębów dla dziecka jest SEYSSO Baby Penguin. Posiada ona delikatne włókna, 16 000 ruchów na minutę oraz dwuminutowy Baby Timer. SEYSSO Baby Penguin jest też najlepszą szczoteczką dla dzieci w wieku do lat 3.


Od kiedy dziecko może używać szczoteczki elektrycznej?

Najczęściej dziecko będzie mogło używać szczoteczki elektrycznej od 3 roku życia.

Decydując się na zakup szczoteczki do zębów dla dziecka, warto zakupić ją jak najwcześniej. Dobrze skonstruowana szczoteczka może funkcjonować wraz z wymiennymi końcówkami przez kilka lat, dbając o zdrowy uśmiech dziecka. Wzięcie tego faktu pod uwagę pozwoli rozpocząć pracę nad higieną jamy ustnej już od najmłodszych lat.


Oczywiście, warto pamiętać, że małe dziecko do trzeciego roku życia może mieć problemy z samodzielnym myciem zębów, dlatego zakup elektrycznej szczotki powinien nastąpić w momencie posiadania przez dziecko samodzielnych umiejętności związanych z myciem zębów.


Elektryczne szczoteczki dla dzieci – co warto wziąć pod uwagę?


W dzisiejszych czasach w sklepach bez problemu można znaleźć szczoteczki do zębów odpowiadające każdym gustom. Przy wyborze, wielu rodziców kieruje się wyłącznie znajomością danej marki i kategorią cenową.

Często rodzice, chcąc kupić jak najlepszy produkt dla swojego dziecka, kupują tylko i wyłącznie drogie szczoteczki, ponieważ wysoka cena wydaje się gwarantem jakości.

Jednakże poprawny wybór polega na zupełnie innych cechach. Dobrze skonstruowana szczoteczka może funkcjonować wraz z wymiennymi końcówkami przez kilka lat. Jak ją wybrać? Na co więc zwrócić uwagę szukając szczoteczki do zębów dla dziecka?

 • Wygląd – to bardzo ważne kryterium dla dziecka. Estetyka pasująca do gustu dziecka wzbudzi jego zainteresowanie, zachęci do próby umycia zębów.
 • Wiek dziecka – zależnie od wieku dziecka warto zdecydować się na szczoteczki w innych niż te dla dorosłych rozmiarach. Rodzaj włosia i konstrukcja także mają znaczenie, tym bardziej jeśli decydujemy się na zakup szczoteczki dla małego dziecka.
 • Rączka szczoteczki – ergonomiczna rączka to podstawa. Źle skonstruowana rączka szczoteczki może zakłócić jakość mycia zębów. Rączka powinna być pokryta materiałem antypoślizgowym.
 • Główki szczoteczki – nie powinny być duże, w przeciwnym razie spowoduje to niedogodności dla dziecka. Kształt powinien być owalny, bez kanciastych lub ostrych rogów. Główki powinny być wymieniane, standardowo po dwóch lub trzech miesiącach użytkowania.
 • Wbudowany czasomierz – sprawdź czy szczoteczka elektryczna lub soniczna dla dziecka posiada wbudowany czasomierz sygnalizjący koniec czasu mycia zębów.


Włosie szczoteczki – Najbardziej optymalna długość włosia powinna wynosić 1,2-1,8 cm, taki rozmiar zapewni najlepsze oczyszczanie zębów i przestrzeni międzyzębowych.


Szczoteczka soniczna czy elektryczna dla dziecka?


Modele rotacyjne są częśto tańsze od sonicznych i to jest ich największa zaleta. Z tego też tytułu są one lepsze dla dzieci, które jeszcze nie potrafią myć zębów manualnie. Z kolei szczoteczki soniczne są bardziej delikatne dla zębów oraz dziąseł.


Zamiast szczotkować zęby samodzielnie, szczoteczka elektryczna lub soniczna zrobi to za twoje dziecko, skutecznie docierając do wszystkich zakamarków jamy ustnej.

W takim razie, który z tych dwóch typów jest lepszy? Chociaż zarówno modele elektryczne, jak i soniczne zapewniają doskonałe czyszczenie zębów, najlepsza szczoteczka to ta, której będzie używać Twoje dziecko.

Wybierz szczoteczkę, która odpowiada jego potrzebom i preferencjom, aby uzyskać jak najlepszy stan zębów i jamy ustnej.


Ranking szczoteczek elektrycznych i sonicznych dla dzieci – Luty 2023


Przedstawiamy Państwu obecnie topowe modele szczoteczek elektrycznych i sonicznych dla dzieci, które dzięki oryginalnej konstrukcji i estetyce, a także skutecznemu działaniu podbiły serca rodziców i dzieci. Zapraszamy do zapoznania się z poniższym rankingiem.


Ranking szczoteczek elektrycznych i sonicznych dla dzieci na Luty 2023 przedstawia się następująco:

 1. SEYSSO Baby Penguin
  Ten model przeznaczony jest dla najmłodszych, aż do trzeciego roku życia. Główka jest podłużnym owalem z bardzo miękkim włosiem. Projekt szczoteczki jest unikatowy, przedstawiający kształtem pingwinka. Uchwyt jest ergonomiczny i miękki, posiada gumową obudowę, zapewniającą komfort użytkowania.
 2. Oral-B D100 Kids
  Przeznaczona dla dzieci od 3 roku życia. Szczoteczka zasilana jest baterią. Urządzenie ma piękny wygląd, który zainteresuje maluszka. Dodatkowym atutem jest 2-minutowy timer, który zadba o poprawny czas szczotkowania zębów dziecka.
 3. PHILIPS SONICARE For Kids HX6322/04
  Interaktywna szczoteczka do zębów. Brzmi to niecodziennie, prawda? Urządzenie oprócz podstawowych funkcji posiada możliwość nauczenia dziecka prawidłowego mycia zębów. Zasilana na baterie, zestaw posiada dwie wymienne główki. Owalny kształt głowicy zapewnia dokładne oczyszczanie przestrzeni między zębowej.
 4. Oral-B Junior
  Zaprojektowana dla starszych dzieci. Mianowicie dla dzieci posiadających już zęby stałe i mleczne. Przecinające się włosie wykonane jest z miękkich materiałów. Szybko i skutecznie pozwala usunąć zalegające resztki jedzenia.
 5. Oral-B Stages Power Kids
  Model elektryczny standardowego typu, zasilany bateryjnie, odpowiedni dla dzieci w wieku od 3 lat. Wydłużona główka z miękkim włosiem, która skutecznie radzi sobie z płytką nazębną i resztkami jedzenia, nie uszkadzając szkliwa i wrażliwych dziąseł.
 6. SMILESONIC KIDS DINO
  Model przeznaczony dla dzieci od 3 roku życia. Główka szczoteczki dostosowana jest do jamy ustnej dziecka. Ma miękki stopień  sztywności, nie pochłania wilgoci, co zmniejsza ryzyko rozwoju bakterii. Włosie jest odporne na odkształcenia, nie uszkadza dziąseł, delikatnie poleruje powierzchnię szkliwa.
 7. Xiaomi Soocas Kids C1
  Solidna szczoteczka dla dzieci w wieku od 4 lat z małą wibrującą, wydłużoną główką wyposażoną w włosie DuPont z zaokrąglonymi kosmykami, które delikatnie oddziałują na szkliwo i dziąsła. Obudowa wykonana jest z trwałego tworzywa FDA, zasilana akumulatorem o mocy 2 W.
 8. Brush-Baby Kidzsonic 6+ lat
  Miękka konstrukcja, przystosowana dla dzieci od 6 roku życia. Wykonana z materiałów przyjaznych środowisku, odpornego na wysokie temperatury. Prosta, przyjemna kolorystyka z przezroczystą główką. Bezpieczna dla dziąseł i zębów, zasilana bateryjnie a także wyposażona w 2 minutowy timer.
 9. Vitammy Smile
  Bajkowe rysunki i zabawne kolory to znak rozpoznawczy zasilanej bateryjnie, sonicznej szczoteczki. Dostosowana dla dzieci od 3 roku życia, posiada łagodny wygląd, ergonomiczne wymiary i wodoodporną konstrukcje. Końcówki nie podrażniają dziąseł, są lekkie i przyjemne w kontakcie z jamą ustną dziecka.
 10. Brushbaby Babysonic
  Malutka szczoteczka dla najmniejszych. Przystosowana dla dzieci od 0 do 3 roku życia. Posiada wbudowany 2-minutowy timer, zasilana bateryjnie zadba o prawidłowy stan uzębienia dziecka. Posiada 30 sekundowy wskaźnik interwałowy, a soniczny ruch z główką o włosiu Du Pont nie podrażni delikatnych dziąseł dziecka.