Sprawdź szczoteczki elektryczne i soniczne marki Philips. Topowego producenta z branży AGD z bogatą tradycją. Na tej stronie znajdziesz szczoteczki soniczne, elektryczne i dziecięce. Philips słynie ze swoich innowacji, jedną z nich na pewno jest sonicare, czyli technologia szczoteczek sonicznych z potwierdzoną skutecznością badań klinicznych.

logo marki philips
Logo marki Philips

Szczoteczki elektryczne od lat cieszą się sporym zainteresowaniem i uznaniem. Nie tylko są bardziej ekologiczne i wytrzymałe, ale są też bezkonkurencyjne,  jeśli chodzi o porównanie ich ze standardową szczoteczką do zębów. Szczoteczki soniczne bardzo korzystnie wpływają na stan jamy ustnej, więc inwestycja w taki sprzęt jest jak najbardziej trafna. Jednymi z lepszych szczoteczek elektrycznych na rynku są te produkowane przez firmę Philips.

Szczoteczki elektryczne Philips – poznaj ich zalety


Szczoteczki soniczne Philips są warte uwagi dlatego, że marka produkująca ten sprzęt ma ogromne doświadczenie na rynku. Ponad 100 lat pracy z klientem i tworzenia sprzętów niezbędnych do funkcjonowania gospodarstw domowych pozwoliło holenderskiej marce poznać potrzeby dzisiejszego społeczeństwa i dopasować do nich idealne rozwiązania.

Przy wyborze szczoteczki elektrycznej warto więc zaufać właśnie tej firmie. Ale jakie korzyści niesie za sobą używanie szczoteczki elektrycznej zamiast standardowej?

  • zdrowsze, mniej podrażnione dziąsła, które są odwiecznym problemem u osób z wrażliwą jamą ustną przy używaniu zwykłej szczoteczki do zębów,
  • zdecydowanie mniej przebarwień na zębach, dzięki dokładności szczotkowania,
  • zniwelowanie płytki bakteryjnej i widoczne zmiany w kondycji zębów – szczoteczka elektryczna Philips dociera w najmniejsze zakamarki, czego nie zawsze jest w stanie dokonać zwykła szczoteczka.

Szczoteczki elektryczne Philips dla dzieci

Firma Philips dba o swoich klientów niezależnie od wieku. Dlatego też w asortymencie marki znajdują się nie tylko sprzęty do użytku codziennego dla dorosłych. Jeśli chodzi o elektryczne szczoteczki, Philips oferuje szeroki wybór również dla najmłodszych, u których zęby są jeszcze bardziej wrażliwe, a przecież od najmłodszych lat warto jest o nie dbać.

Wśród modeli dziecięcych można przebierać wśród kolorowych szczoteczek z postaciami z bajek czy takich z wbudowanym czasomierzem, który ułatwia dzieciom szczotkowanie zębów przez wymagane 3 minuty. Istnieją również takie, w których zastosowano bardzo istotną i pomocną funkcję – czujnik nacisku szczoteczki, pozwalający dostosować sposób mycia zębów w taki sposób, by nie obciążać ich zbyt dużą siłą. To szczególnie ważne u dzieci, które często nie wiedzą, jak mają obchodzić się ze szczoteczką. 

Philips Sonicare – zobacz, dlaczego warto!

Szczoteczki soniczne Philips Sonicare produkowane są przy użyciu zaawansowanej technologii. Szeroki zakres ruchu włosia oraz wysoka częstotliwość drgań wytwarza Dynamiczną Akcję Czyszczącą. Włókna szczoteczek sonicznych poruszają się z częstotliwością 62 000 ruchów na minutę.

Siła i prędkość drgań pozwala na dotarcie mikrobąbelków powstałych z mieszaniny pasty i śliny do przestrzeni międzyzębowych oraz wzdłuż linii dziąseł. Szeroki zakres ruchu włosia dociera do miejsc trudnodostępnych, zapewniając doskonałe czyszczenie oraz redukcję płytki nazębnej i osadów.

Zalety i wady Philips Sonicare

W szczoteczkach sonicznych Philips Sonicare zastosowano mechanizmy generujące różną częstotliwość drgań. Poziom intensywności można dostosować do własnych potrzeb i preferencji. Ustawienie niższej intensywności szczotkowania doskonale sprawdzi się u osób o wrażliwych zębach oraz ułatwi przejście ze szczoteczki manualnej na soniczną. Użytkownik otrzymuje ponadto możliwość wyboru spośród nawet 5 programów czyszczenia.

Szczoteczki soniczne Philips Sonicare przeznaczone są zarówno dla dorosłych, jak i dzieci, dzięki spełnianiu wszelkich zasad bezpieczeństwa. Zastosowanie akumulatorów jonowo-litowych wydłuża pracę szczoteczek, minimalizując częstotliwość ładowań. Dodatkowymi atutami szczoteczek marki Philips są: zaawansowany timer przypominający co 20 sekund o przejściu do kolejnego obszaru szczotkowania, czujnik siły nacisku oraz przypominanie o wymianie końcówek. Dedykowana aplikacja na telefon to spersonalizowane informacje i wsparcie z zakresu higieny jamy ustnej. Do wad można zaliczyć stosunkowo wysoką cenę bardziej zaawansowanych modeli szczoteczek.

Końcówki do szczoteczek Philips Sonicare

Końcówki powinny być wymieniane w regularnych odstępach czasowych – co 3 miesiące, w celu zapewnienia higieny oraz najlepszych rezultatów czyszczenia. Końcówki Sonicare są kompatybilne ze wszystkimi modelami szczoteczek Philips Sonicare. W zależności od potrzeb, można wybrać spośród końcówek dedykowanych w celu usuwania płytki nazębnej, wybielania zębów czy dbania o zdrowie dziąseł.

Jaką szczoteczkę Philips Sonicare wybrać?

Producent oferuje zarówno tańsze modele o podstawowych funkcjach, jak i zaawansowane szczoteczki umożliwiające indywidualną pielęgnację. Poszczególne modele różnią się liczbą trybów pracy, liczbą i rodzajem końcówek dołączonych do zestawu, żywotnością akumulatora czy dodatkowymi funkcjami i akcesoriami.

Najpopularniejsze serie szczoteczek sonicznych Philips Sonicare to:

  • Philips Sonicare Daily Clean – podstawowe szczoteczki z jednym trybem pracy, timerem i wydajnym akumulatorem w niskiej cenie,
  • Philips Sonicare Easy Clean – najbardziej popularny model z jednym trybem pracy, timerem i mocnym akumulatorem w niewygórowanej cenie,
  • Philips Sonicare Protective Clean – szczoteczki z różną liczbą i rodzajem trybów pracy, z czujnikiem nacisku oraz dodatkowymi funkcjami,
  • Philips Sonicare DiamondClean i DiamondClean SMART – najwyższej jakości, eleganckie szczoteczki z zaawansowanymi funkcjami, łączące się z aplikacją Sonicare,
  • Philips Sonicare Expert Clean – wiele możliwości ustawień w zależności od wymagań użytkownika, łączność z aplikacją na telefon.
  • Szeroki wybór szczoteczek sonicznych Philips Sonicare pozwoli wybrać model odpowiadający indywidualnym potrzebom.

Elektroniczny lider na rynku – Philips w pigułce

O marce Philips większość klientów słyszała niejednokrotnie, a wiele osób posiada w swoim domu choć jeden sprzęt stworzony przez holenderską markę. Firma Philips zajmuje miejsce w czołówce najlepszych producentów elektroniki na świecie. Holenderska spółka istnieje już od ponad wieku – powstała w 1891 roku i od tego czasu stała się wynalazcą między innymi płyt DVD czy kaset magnetofonowych.

Dziś firma produkuje tysiące sprzętów RTV i AGD, które łatwo napotkać w większości gospodarstw domowych. Telewizory, telefony, a nawet lodówki czy miksery – to wszystko można znaleźć w asortymencie firmy Philips.