Szukasz tanich i efektywnych szczoteczek? W takim razie Szczoteczki Xiaomi to wybór dopasowany dla Ciebie. Jest to domowy producent na świecie, którego produkty pochodzą prosto z Chin. Marka Xiaomi tworzy także telefony, wagi kuchenne, głośniki, czy deskorolki.

Marka Xiaomi została stworzona 6 kwietnia w 2010 roku. Warto dodać, że firma zaczeła od tworzenia smartfonów, wzorując się na marce Apple. Co potwierdza też prezes Xiaomi mocno stylizując się na Stevie Jobsie.

Na tej stronie znajdziesz szczoteczki soniczne, elektryczne i dziecięce. Xiaomi posiadające nawet własne dedykowane aplikacje pod Android jak IOS.

logo marki xiaomi
Logo marki Xiaomi

Produkty tego chińskiego giganta zyskały w ostatnich latach wielką popularność nie tylko w Polsce, ale i również na świecie. Wiodącą kategorią są szczoteczki sonicze, które cechują się ogromną ilością drgań na minutę oraz zawierają charakterystyczne włókna dające jeszcze lepsze efekty czyszczenia.

Xiaomi to znana i szybko rozwijająca się marka. Choć jej produkty powstają w Chinach, to są popularne w wielu innych częściach świata. Oprócz sprzętów takich jak smartfony, odkurzacze, smart-bandy czy inteligentne wagi, Xiaomi może się poszczycić bardzo znanymi i lubianymi szczoteczkami elektrycznymi. Poznaj Szczoteczki elektryczne Xiaomi.

Szczoteczki elektryczne Xiaomi dla dzieci

Marka Xiaomi w swoim rozmaitym portfolio ma także szczoteczki dla dzieci. Warto pamiętać, że szczoteczkę elektryczną można używać już od 3. roku życia.

Szukasz szczoteczki dla siebie? Sprawdź katalog produktów Xiaomi.

Aby więcej dowiedzieć się na temat poprawnej pielęgnacji zębów u najmłodszych, warto zapoznać się z naszym artykułem: https://elektryczneszczoteczki.pl/higiena-jamy-ustnej-dzieci/

Szczoteczka elektryczna Xiaomi kontra zwykła


Użytkownicy coraz częściej odkrywają to, że w higienie jamy ustnej ważne są nie tylko pasty, płyny do płukania czy nitki dentystyczne, ale też sposób czyszczenia zębów. Zwykłe, manualne szczoteczki nie oczyszczają szkliwa zbyt dobrze. Jest tak dlatego, że nie jesteśmy w stanie sięgnąć do mniej dostępnych miejsc. Jeśli nie usuniemy gromadzących się tam nawet najmniejszych cząsteczek pokarmu, możemy mieć problemy z namnażającymi się bakteriami. W trosce o zdrowe zęby warto zainwestować w sprzęt, który zadba o zęby i dziąsła o wiele mniejszym wysiłkiem.


Możemy wyróżnić dwa popularne rodzaje tych urządzeń: elektryczne oraz soniczne. Wbrew pozorom każda szczoteczka soniczna jest zarazem elektryczną, bo działa na prąd i trzeba ją ładować. Różnią się sposobem działania: elektryczne wykonują ruchy rotacyjno-pulsacyjne, a soniczne czyszczą zęby, wytwarzając fale dźwiękowe. Ten drugi rodzaj jest szczególnie polecany ze względu na wysoką wydajność i precyzję. Szczoteczki elektryczne Xiaomi cieszą się coraz większą popularnością!


Zalety szczoteczek Xiaomi


Dentyści zalecają, aby myć zęby po każdym posiłku przez 2-3 minuty. Dzięki szczoteczce sonicznej można mieć gwarancję, że ten krótki czas będzie wykorzystany bardzo efektywnie przy minimalnym wysiłku ze strony właściciela. Ilość wykonywanych drgań podczas minuty używania to nawet 42 000. Ciekawą opcją jest wiele różnych trybów czyszczenia oraz masażu dziąseł. Mamy np. wybielanie, masaż mocny lub łagodny, czyszczenie wrażliwych zębów czy standardowe oczyszczanie. Spośród nich można wybrać taki, który najlepiej odpowiada w danej chwili. Masaż dziąseł to coś, o czym często zapominamy. Dzięki niemu dziąsła mogą być zdrowsze, silniejsze i lepiej ukrwione. Zmniejsza to ryzyko np. paradontozy.


Inteligentne szczoteczki marki Xiaomi można łatwo sparować ze smartfonem za pomocą dedykowanej aplikacji. Dzięki niej jesteśmy w stanie jeszcze lepiej je spersonalizować. Można tam obserwować raporty codziennego mycia zębów czy zarządzać programami czyszczenia. Dużym plusem jest to, że sprzęt sam nas informuje o tym, że należy zmienić główkę na nową lub podłączyć do ładowania. Inne zalety to:

  • długi czas pracy po naładowaniu,
  • specjalna antypoślizgowa powierzchnia,
  • duża dostępność wymiennych końcówek na rynku,
  • wygodne ładowanie,
  • są odpowiednie nawet dla dzieci,
  • włosie, które nie podrażnia.

Odpowiednio dobrana szczoteczka do zębów to podstawa, by móc cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem. Technologia sprawia, że jest to dużo łatwiejsze niż kiedyś za pomocą zwykłej, manualnej szczoteczki.

Najpopularniejsze szczoteczki Xiaomi

Szczoteczki soniczne Xiaomi zachwycają skutecznością w czyszczeniu zębów oraz ciekawym designem. Urządzenia charakteryzują się lekką i smukłą budową, ułatwiającą wygodne i dokładne szczotkowanie. Najpopularniejszymi szczoteczkami sonicznymi od Xiaomi są:

Xiaomi Soocas X3 – szczoteczka dostępna w cenie poniżej 200 zł, o wyjątkowych parametrach i wielu dodatkowych funkcjach. Posiada wbudowany akumulator o pojemności 1000 mAh, dzięki czemu może pracować do 30 dni bez konieczności ładowania. W modelu tym wykorzystano silnik magnetyczny wibrujący z częstotliwością 37 200 razy na minutę. Użytkownik ma do wyboru 4 różne tryby pracy oraz dedykowaną aplikację na telefon, łączącą się ze szczoteczką poprzez Bluetooth, informującą o czasie mycia zębów, możliwości zmiany programu, zużyciu baterii czy potrzebie wymiany końcówki.

Xiaomi Oclean SE – szczoteczka soniczna w przystępnej cenie, o wysokiej częstotliwości wibracji na poziomie 40 000 ruchów na minutę. Końcówka szczoteczki wykonana jest z zaokrąglonego włosia o dużej gęstości, dzięki czemu nie podrażnia dziąseł i zapewnia delikatne, dokładne czyszczenie. Aplikacja mobilna na telefon umożliwia sterowanie szczoteczką. 12 spersonalizowanych programów czyszczenia (3 tryby, 4 stopnie mocy) pozwoli wybrać odpowiedni tryb pracy w zależności od potrzeb i preferencji użytkownika. Akumulator o pojemności 2600 mAh zapewnia długi czas pracy, a pełne ładowanie baterii trwa tylko 6 godzin. Szczoteczka wyposażona jest w liczne czujniki, a dane wykorzystywane są do tworzenia raportów w aplikacji dotyczących m.in. czasu szczotkowania, kąta nacisku i gestów.

Xiaomi Oclean One – nieco droższa szczoteczka, której design jest podobny do poprzedniego modelu. Urządzenie o lepszych parametrach – 42 000 wibracji na minutę, baterii o pojemności 2600 mAh umożliwiającej 60 dni użytkowania z czasem ładowania jedynie 3,5h.

Szczoteczki Xiaomi – opinie

Szczoteczki soniczne Xiaomi zostały pozytywnie przyjęte i ocenione zarówno przez klientów, jak i renomowanych recenzentów. To hit sprzedażowy na całym świecie. Całość prezentuje się niezwykle profesjonalnie, nie odstając od produktów topowych marek.

Pojemność baterii oraz czas pracy na jednym ładowaniu (do 60 dni) znacznie wyróżnia szczoteczki Xiaomi na tle tradycyjnych szczoteczek elektrycznych. Szybsze ładowanie zawdzięczamy rezygnacji z ładowarki indukcyjnej na rzecz kabla USB, który można podłączyć do dowolnej ładowarki. Szczoteczki soniczne Xiaomi to profesjonalne urządzenia o wielu możliwościach.

Ceny szczoteczek Xiaomi

Szczoteczki marki Xiaomi to doskonała alternatywa dla droższych urządzeń renomowanych producentów. Zakup urządzenia Xiaomi o podobnych parametrach do produktów konkurencji oznacza znacznie mniejszy wydatek. Różnica w cenie dotyczy także końcówek, których wymiana jest małym wydatkiem. Do zestawu dołączona jest ponadto większa liczba końcówek o różnych zastosowaniach. Szczoteczki soniczne Xiaomi stanowią idealną propozycję dla tych, którzy chcą kupić dobrej jakości urządzenie do pielęgnacji jamy ustnej w niskiej cenie.