Kategorie

Cena

Typ szczoteczki

Kolor

Funkcje

Producent

Rodzaj ruchów

Sygnalizacja czasu mycia

Zasilanie

Prędkość maksymalna

Czujnik siły nacisku

Szczoteczki Soniczne

Wielu z nas chciałoby się móc poszczycić pięknym, olśniewającym uśmiechem. Podstawą promiennego uśmiechu są zadbane i zdrowe zęby. W tym celu regularnie korzystamy z usług dentystycznych i staramy się dbać o higienę jamy ustnej. W tym ostatnim przypadku stawiamy na odpowiedni dobór pasty, płynów do przepłukiwania jamy ustnej i oczywiście szczoteczek do zębów. W ostatnich latach na popularności zyskują szczoteczki soniczne. Odpowiemy sobie teraz na zasadnicze pytanie o ich specyfikę i wymienimy ich liczne zalety. Szczoteczki soniczne sprawdzicie na naszej stronie!

Filtruj szczoteczki

Kategorie

Cena

Typ szczoteczki

Kolor

Funkcje

Producent

Rodzaj ruchów

Sygnalizacja czasu mycia

Zasilanie

Prędkość maksymalna

Czujnik siły nacisku

Szczoteczki soniczne – czym są?

Szczoteczkami sonicznymi nazwiemy pewien specyficzny typ szczoteczek elektrycznych. Jak sama nazwa wskazuje, opiera się na technologii generowania określonych częstotliwości fal dźwiękowych. Z ich pomocą jesteśmy w stanie pozbyć się między innymi:

  • przebarwień,
  • płytki nazębnej,
  • resztek jedzenia,
  • kamienia nazębnego.

Jak funkcjonują szczoteczki soniczne?

Soniczne szczoteczki do zębów opierają na się na generowaniu fal dźwiękowych. Wspomniane fale dźwiękowe posiadają określone natężenie. Główka szczoteczki ma zaimplementowany generator, który wytwarza fale dźwiękowe. Ich emisja ma charakter bakteriobójczy. W kontekście sposobu działania tego typu szczoteczek warto pochylić się nad zjawiskiem ruchu kawitacyjnego. Czym on jest?

Najprościej można byłoby zdefiniować ów proces jako przemianę cieczy w gaz. Ruch włókna szczoteczki uaktywnia cząsteczki śliny i pasty do zębów. Z pomocą powstałych w ten sposób mikrobąbelków jesteśmy w stanie usunąć osad nazębny i bakterie. Standardowe szczoteczki soniczne wykonują około 30 000 ruchów w ciągu minuty. Rynek obfituje również w produkty, które mogą się poszczycić podwójną wartością liczby ruchów na minutę.

Plusy szczoteczek sonicznych

Zdaniem lekarzy stomatologów poprawne mycie zębów powinno trwać około dwóch minut. Decydując się na szczoteczki soniczne, zyskujemy gwarancję efektywnego wykorzystania tego czasu. To jednak nie wszystko. Cechą charakterystyczną tej kategorii szczoteczek jest ruch włosia. Jak podkreślają dentyści, odpowiada on za skuteczne usuwanie resztek pokarmu i co równie istotne nie przyczynia się do powstania uszkodzeń dziąseł. Tak spora liczba ruchów włókna na minutę przyczynia się do usuwania przebarwień, płytki nazębnej, a nawet kamienia nazębnego.

Wspomniane powyżej mikrobąbelki maksymalizują właściwości past do zębów. Zaletą szczoteczek sonicznych jest łatwość, z jaką włosie dociera do ciężko dostępnych miejsc. Wykorzystanie elektrycznych szczoteczek do zębów o właściwościach sonicznych jest idealnym rozwiązaniem dla osób noszących aparat ortodontyczny. Szczoteczkę soniczną możemy dostosować do indywidualnych potrzeb. Przykładowo niektóre typy szczoteczek sonicznych cieszą się funkcją masażu dziąseł. Zadedykować je można ludziom cierpiącym na nadwrażliwość zębów. Mnogość zalet szczoteczek bazujących na emisji fal dźwiękowych o określonej częstotliwości przemawia za rozważeniem ich zakupu.

Szczoteczki soniczne z oferty

Zależy Ci na zdrowym i pięknym uśmiechu? W naszej ofercie znajdziesz szczoteczki soniczne znanych i cenionych marek, a w tym: